Ця модель виникла через цілий ряд сприятливих і несприятливих обставин влітку 2014-го.

Навесні після анексії Криму багато наших друзів пішли добровольцями на війну. В той час держава не постачала ані одяг, ані їжу, ані питну воду, ані медикаменти в частини, які вже були на передовій.

Тому, щоби допомогти нашим друзям, ми вирішили розпочати виробництво військової форми.

Перша проблема, з якою ми стикнулися – професійні швейники і не хотіли шити військову форму, і не хотіли поділитися з нами лекалами. Так прийнято в цій галузі. Кожне підприємство має свою власну лекальну базу і ніколи ні з ким нею не ділиться. Після тотальної допомоги усіх усім, яка була на Майдані, це стало для нас надзвичайно неприємною несподіванкою. Ми не лише не знали ЯК шити, ми ще й не знали ЩО шити.

Так ми були змушені піти іншим шляхом. Попрохали небагатьох друзів, у кого була куплена за власний кошт зручна і добра форма, надати нам її хоча б на 2-3 дні для того, щоби зняти зразки. Доволі випадково зразок, з якого ми зробили лекала виявився американською The Army Combat Uniform  в кольорі Operation Enduring Freedom Camouflage Pattern, відомому в народі як “мультікам”.

Проте надалі на нас чекала ще ціла низка проблем.

По-перше, зразок, який ми мали, мав тканину ріп-стоп і склад 50% нейлон і 50% бавовна. Виявилося, що таку тканину просто неможливо дістати в Україні за наявних у нас фінансів.

По-друге, на оригіналі стояла блискавка високої якості. Таку можна було замовити лише за кордоном і в мінімальній кількості, яка з фінансових міркувань так само була для нас недосяжною.

По-третє, на початку ми возили на передок форму, пошиту переважно за радянським зразком, або закордонну, придбану в second hand. І за цей час отримали велику кількість скарг і побажань від людей які живуть в цьому одязі у воєнних умовах.

Ці побажання ми вважали за свій обов’язок врахувати і втілити в життя.

Так народився комплект, який  наші клієнти назвали “українська військова форма” через те, що в кольорі “український піксель” він нагадував зовні “гелетейку” – на той час нову форму української армії.

Детальний опис моделі є за посиланням: костюм ACU “український піксель”